Jak pracujemy?

Terminy i ceny, czyli jak pracujemy w Lama Media.

Ile kosztuje budowanie strony internetowej?

Cena serwisu zależy przede wszystkim od jego złożoności i zakresu naszej pracy. Ponieważ nasz proces jest dostosowany do budowy średnich i dużych serwisów www, ceny za wdrożenie zwykle zaczynają się od 8000 euro. Wyjątkiem są szczególnie proste strony i landing pages.

Jakie są modele rozliczeń?

Cenę za wdrożenie dzielimy zawsze na kilka części i rozliczamy się za każdy ukończony etap prac. Pierwszym jest zwykle analiza i specyfikacja, co, zależnie od projektu, pochłania zwykle 5-15% budżetu. W złożonych projektach, których nie da się w pełni wyspecyfikować na starcie, stosujemy też rozliczenia godzinowe. Cała nasza firma pracuje w systemie do trackowania zadań i czasu. W razie potrzeby możemy udostępnić klientowi podgląd trackowanych godzin, aby miał pewność, że płaci tylko za czas realnie poświęcany na jego projekt.

Ile trwa budowanie strony internetowej?

Budowa profesjonalnego serwisu www zajmuje zwykle od jednego do kilku miesięcy. Istotnym czynnikiem jest tu tempo podejmowania decyzji i dostarczania treści przez klienta. Staramy się w miarę możliwości zdejmować z klientów jak najwięcej pracy, więc chętnie podejmujemy się przygotowania contentu w oparciu o informacje dostępne na obecnej stronie klienta lub w briefie. Może to bardzo przyśpieszyć proces, a przygotowane w ten sposób treści są napisane zgodnie z regułami dziennikarstwa internetowego, SEO i content marketingu.

Ile kosztuje opieka serwisowa i co się na nią składa?

Po upływie gwarancji proponujemy naszym klientom opiekę serwisową w kilku modelach. Niewielka miesięczna opłata gwarantuje, że Lama Media zadba o aktualizacje WordPressa i wtyczek oraz o utrzymanie sprawności serwisu. Dalsza rozbudowa stron www i wprowadzanie drobnych zmian odbywają się na zasadzie rozliczeń godzinowych wedle cennika lub na zasadzie ryczałtu. Przy szerszym zakresie współpracy oferujemy naszym klientom atrakcyjne zniżki.

Jak mierzone są roboczogodziny w ramach obsługi serwisowej?

Cały zespół Lama Media pracuje w autorskim systemie do trackowania zadań i czasu. Dane zbierane przez ten system są bardzo dokładne. Nasze stawki godzinowe nie są najniższe na rynku, ale gwarantujemy klientowi pełną transparentność ich naliczania. Końcowe ceny prac często pozytywnie zaskakują naszych klientów, bo żelazną zasadą w Lama Media jest, że fakturujemy wyłącznie za czas realnie poświęcony na projekt.